Можливо деякі з вас чули про таку подію як Хакатон. Вперше Товариство Розробників (ДОУ, www.developers.org.ua) провело цей захід в Києві декілька тижнів тому, і він викликав значний інтерес та зацікавленість серед київському середовищі. Після такого успіху аналогічні заходи були заплановані в Одесі та Львові.
![clip_image002 clip_image002](http://lh4.ggpht.com/-l3j7eObRPPs/Tgw1kISTJRI/AAAAAAAAAHU/6PyytFss5lE/clip_image002_thumb%25255B1%25255D.jpg?imgmax=800)
Начитавшись відгуків про Хакатон у Києві (загалом дуже позитивних) і шкодуючи, що через свої лінощі не поїхав на таку подію, я не зміг пропустити такої щасливої нагоди і твердо вирішив цього разу обов’язково взяти участь. Витративши деякий час на піар цієї ідеї в одеському офісі Sigma Ukraine та серед деяких постійних учасників ОУГ, вдалося зацікавити деяких людей і сформувати команду у складі Омельченка Геннадія (тобто мене), Жені Спектора та Міши Пономаренка, який приєднався до команди в останній момент. Нажаль, Антон Відіщев та Вітя Бурдейний, які також на початку зацікавилися цією ідеєю, з об’єктивних причин не змогли того дня допомогти команді.
Постфактум наша команда отримала горду назву – «Два з половиною чоловіки» («Two And A Half Men»), але про це нижче.
Для тих, хто не знає, Хакатон – це такий формат, коли розробники на протязі 24 годин повинні займатися тим, що вони вміють найкраще – розробляти :).
Для перемоги на Хакатоні голосна складова – оригінальна ідея. Тут хочу висловити окрему подяку Антоні за те, що саме йому прийшла в голову власне така ідея, а саме – використати Кінект. Зразу ж ми згадали, що на останній департмент-зустрічі, розказували про вдячного клієнта, який на знак своєї подяки подарував команді Xbox та Кінект :). Тут ще раз хочу зробити ліричний відступ, і подякувати харківським колегам за розуміння і підтримку, адже вони без вагань надали нам в безоплатне користування (на деякий час, звичайно) такий без сумніву дорогий їхнім серцям пристрій, що був так потрібен для реалізації нашої мрії.
Отже, знову ж таки, з об’єктивних причин в суботу до початку заходу наша команду у складі 2-х чоловік, мене та Міши (так, так! а звідки ви думали взялась назва «Два з половиною»? ;) ) прибула в одеський офіс Luxoft, де власне і відбуватимуться усі ті події, про які піде мова нижче.
Цікаво, що Хакатон Odesa Style викликав значний інтерес в одеському спільноті розробників, тому вже на початку бажання прийняти участь виказали близько 10 команд (приблизно 30 чоловік), і ще одна команда наших гостей з Тарханкуту.
На початку ми, як і годиться, анонсували свою мегаідею – написати застосунок, який дозволило б нам, та й усім бажаючим, грати за допомогою Кінекта в таку цікаву гру, як Starcraft II. Хоча насправді, ідея про Starcraft прийшла в голову за 30 секунд до анонсування. Після цього, з відчуттям виконаного обов’язку, і відвоювавши з боями, але без втрат, місце біля панорамного вікна на 8-му поверсі, і зручно вмостившись, ми почали працювати. Через деякий час стало зрозуміло, як добре, що з нами є Міша Пономаренко, і як погано, що немає Віті Бурдейного, адже на бумазі з’являлися все нові і нові рівняння, які я здолати вже не міг. І тут (насправді, ближче до 6-ої) нам на допомогу прийшов Женя Спектор (та сама частина «And A Half»). Справи пішли швидше, у тому числі і через шаровий редбул і піцу, які як раз підвезли.
Після цього нас чекали важкі часи: рівняння не вирішувалися, а з Kinect SDK все виявилося не так гладко, як хотілося б. Давалася взнаки недостача документації, і часом необхідно було користуватися документацією альтернативи цієї самої Kinect SDK, а саме призивати на допомогу такий проект як OpenKinect.org. До речі, інформація про Кінект з цього ресурсу часто виявлялась набагато повнішою, ніж у версії від Microsoft. Ми намагалися з усіх сил, і інколи досягали успіху, а інколи жорстко помилялися. Під усіх цих подій і виникла така фігура-феномен, яка отримала назву Еліпс Пономаренка ®. І фігура, і назва зразу ж стали популярними, і продовжують набирати бали.
![clip_image004 clip_image004](http://lh6.ggpht.com/-PlppCRKmngk/Tgw1lW_gqVI/AAAAAAAAAHc/Z84E17U0VMc/clip_image004_thumb%25255B1%25255D.jpg?imgmax=800)
Той самий Еліпс Пономаренка ®
Проте, було дуже весело, постійно виникали комічні ситуації, як в нашій команді, так і у колег з сусідніх команд. Потім в хід пішла гітара, і стало ще цікавіше. Хоча, я розраховував, що гітари буде набагато більше. Схоже, вона заважала комусь працювати, але це точно не мені.
Близько 2-ої години ми нарешті вирішили дослідити кімнату для відпочинку, і зразу ж виявили там чергу на Мортал Комбат на Xbox. До нас черга так і не дійшла, але й не дуже і хотілося :p
Непомітно почало світати. Виявилося, що Молдаванка на світанку з висоти 8-го поверху навіть дуже нічого, набагато симпатичніше, ніж знизу і вночі.
Настрій в команді був песимістичний, і в результаті близько 6-ої ранку ми втратили Женю. Ті, що лишилися, домучилися до 8-ої і також було думали лишити це все. Промаявшись у сумнівах якийсь час, і погравшись у Starcraft II (поки що без Кінекта), все ж таки вирішили лишитися. І тут як поперло! Загалом, в голову почали приходити різні перспективні ідеї, і ми зразу ж почали їх реалізовувати. Зразу ж стало краще і з рівняннями, і з SDK. Провівши декілька таких авральних годин, ми значно наблизилися до цілі ;) , але все ж таки не досягли запланованого.
До речі, непогано розважилися, навчивши Кінект розпізнавати таке відоме англійське слово як Eleven, і ввімкнувши відоме відео з youtube (якщо є люди, які його не бачили, то проглянути його можна тут). Експеримент довів, що пристрій дійсно сприймає не всі спроби і з шотландським акцентом йому дійсно важко впоратися. Подальші експерименти показали, що йому важко впоратися і з іншими акцентами, наприклад, з одеським :). Експеримент привернув увагу оточуючих, тож усі мали змогу підняти настрій після безсонної ночі.
Нажаль, ми не зайняли перше місце, але були до цього близько, і головне ж все ж таки, не перемога, а участь! До того ж, я вперше в житті виграв приз (чомусь на юзер-групі мені постійно не щастить, it makes me cry ) – Cicklum PowerBall. Також усі ми, як і інші команди, отримали фірмові футболки ДОУ Хакатон (навіть взяли одну на футболку на виріст для Жені, який був відсутній на той момент).
А Мішу, до речі, ми тепер називаємо просто – Великий Вирішувач Рівнянь.
На Хакатоні ми познайомилися з багатьма іншими розробниками, цікавими хлопцями, і сподіваюся будемо підтримувати з ним контакт і надалі. Всі вони люди дуже пристойні, і в них можна багато чому повчитися. До речі, одна з команд виявилася ще ближчими нашими колегами –квартет хлопців вирішував задачу за допомогою WPF, і були дотнетчиками.
Результати виявилися такими. Перше місце посіла команда з прокетом iЖаби, і отримала сертифікат на тайський масаж. Друге місце зайняли проект OpenCV + WebCam, а третє – Qstore. Команди отримали сертифікати на покупки на суму $100 на Амазоні.
Мало не забув, команда WebCam використовувала цікавий комп’ютер з рідким охолодженням. Вони стверджували, що у якості теплоносія використовується відомий продукт фірми «Хортиця» і пропонували усім бажаючим переконатися в цьому. Бажаючих не знайшлося. Ще їх проект був цікавий тим, що на презентації при спробі розпізнати зображення на футболці на грудях у представниці Luxoft програма постійно показувала відомий усім водіям знак «Стоп». Типу натякає.
P.S. Усі права на бренд «Еліпс Пономаренка» і на відповідне зображення належать мені J
P.P.S. З твітер трансляцією заходу можна ознайомитися за хештегом #DOUhack. Так вийшло, що найактивнішим в ній виявився я.
P.P.P.S. Інші фото дивися нижче.
![Зображення0355 Зображення0355](http://lh5.ggpht.com/-tHlzBZzQtp8/Tgw1mdaTeoI/AAAAAAAAAHk/WrAWyBEpOg4/Image.jpg?imgmax=800)
![Зображення0356 Зображення0356](http://lh3.ggpht.com/-S5FGVfYAjVA/Tgw1n4gr0rI/AAAAAAAAAHs/vI4oLxCe-og/Image.jpg?imgmax=800)
![Зображення0357 Зображення0357](http://lh3.ggpht.com/-cjqAb9sGPG0/Tgw1pMh-qrI/AAAAAAAAAH0/4EQZ41p8L48/Image.jpg?imgmax=800)
![Зображення0358 Зображення0358](http://lh5.ggpht.com/-QYaIBEun-aw/Tgw1qJcUIwI/AAAAAAAAAH8/GM0bmWo7E9w/Image.jpg?imgmax=800)
![Зображення0359 Зображення0359](http://lh4.ggpht.com/-JowTD3Pej7k/Tgw1rdmK8UI/AAAAAAAAAIE/LcqWYcdDcIs/Image.jpg?imgmax=800)
![Зображення0360 Зображення0360](http://lh5.ggpht.com/-fFt7KMWFrzQ/Tgw1scHH1_I/AAAAAAAAAIM/tjRAZVd1yqM/Image.jpg?imgmax=800)
![Зображення0361 Зображення0361](http://lh6.ggpht.com/-93ypmu_t3Jk/Tgw1tbF0o0I/AAAAAAAAAIU/pNYLxKiKtQw/Image.jpg?imgmax=800)
![Зображення0362 Зображення0362](http://lh6.ggpht.com/-NHae51zEApQ/Tgw1u9zaVxI/AAAAAAAAAIc/6RfvOC-g934/Image.jpg?imgmax=800)
![Зображення0363 Зображення0363](http://lh6.ggpht.com/-qwFDY55L9IM/Tgw1v5ZGcJI/AAAAAAAAAIk/Fk8bE-rDihE/Image.jpg?imgmax=800)
![Зображення0364 Зображення0364](http://lh4.ggpht.com/-b5CqreHNNHI/Tgw1w9mowLI/AAAAAAAAAIs/iEJr94bMqZQ/Image.jpg?imgmax=800)
![Зображення0365 Зображення0365](http://lh5.ggpht.com/-s9D-xeKgNYs/Tgw1yJyk2zI/AAAAAAAAAI0/zNZ-2oYXg10/Image.jpg?imgmax=800)
![Зображення0367 Зображення0367](http://lh6.ggpht.com/-HbG_1wCb1u8/Tgw1zExtoeI/AAAAAAAAAI8/qDlrURr7Chc/Image.jpg?imgmax=800)
![Зображення0368 Зображення0368](http://lh3.ggpht.com/-jGAjbtRImjc/Tgw10XZx4AI/AAAAAAAAAJE/xEZ5re20OL4/Image.jpg?imgmax=800)
![Зображення0369 Зображення0369](http://lh6.ggpht.com/-YCZTjWbT_HQ/Tgw11iGDCJI/AAAAAAAAAJM/CEFefVzYIlA/Image.jpg?imgmax=800)
![Зображення0370 Зображення0370](http://lh4.ggpht.com/-KjQ36R3m0Lk/Tgw12874Z4I/AAAAAAAAAJU/9KdCQTFvHa0/Image.jpg?imgmax=800)
![Зображення0371 Зображення0371](http://lh3.ggpht.com/-nWYynl7h2kc/Tgw139SLG6I/AAAAAAAAAJc/iYpMu_J9ghc/Image.jpg?imgmax=800)
![Зображення0372 Зображення0372](http://lh3.ggpht.com/-sSZeCVRrL9Y/Tgw15BsWotI/AAAAAAAAAJk/7QOjO6RYb_A/Image.jpg?imgmax=800)
![Зображення0374 Зображення0374](http://lh4.ggpht.com/-odapIH6vHF0/Tgw16ahmGxI/AAAAAAAAAJs/h6b8OyuMnSo/Image.jpg?imgmax=800)
![Зображення0375 Зображення0375](http://lh5.ggpht.com/-oQX3dOgcqN4/Tgw17oiKLeI/AAAAAAAAAJ0/z_7dTJau41U/Image.jpg?imgmax=800)
![Зображення0376 Зображення0376](http://lh4.ggpht.com/-HiIDphPpa-s/Tgw18_dEBRI/AAAAAAAAAKA/lkeuy5XHUag/Image.jpg?imgmax=800)
![Зображення0377 Зображення0377](http://lh4.ggpht.com/-IROl3xGD6h0/Tgw19w6Uj7I/AAAAAAAAAKI/IvCZJnppqZs/Image.jpg?imgmax=800)
![Зображення0378 Зображення0378](http://lh3.ggpht.com/-LuE5EhBy-tM/Tgw1-wGPrMI/AAAAAAAAAKQ/JdXm2U50HEA/Image.jpg?imgmax=800)
![Зображення0379 Зображення0379](http://lh5.ggpht.com/-KNfSntI2uJo/Tgw2ADPYv7I/AAAAAAAAAKY/lnzyTdaL-_0/Image.jpg?imgmax=800)
![Зображення0380 Зображення0380](http://lh4.ggpht.com/-kRMPgW_sxTw/Tgw2BWJSZoI/AAAAAAAAAKg/hDLTdtm8MS0/Image.jpg?imgmax=800)
![Зображення0381 Зображення0381](http://lh6.ggpht.com/-yc5xD-5YYvE/Tgw2Cpav0jI/AAAAAAAAAKo/dwjdp0IOsn0/Image.jpg?imgmax=800)
![Зображення0382 Зображення0382](http://lh3.ggpht.com/-GxVLE3cJMRE/Tgw2DjBMb6I/AAAAAAAAAKw/nZhFXHhiiLw/Image.jpg?imgmax=800)
![Зображення0383 Зображення0383](http://lh4.ggpht.com/-MIqL4IZAaVU/Tgw2E44oKNI/AAAAAAAAAK8/ix5geqVmILo/Image.jpg?imgmax=800)
![Зображення0384 Зображення0384](http://lh6.ggpht.com/-1ZaKCzxL3Yw/Tgw2Fylas6I/AAAAAAAAALE/b6LP1Dt78ec/Image.jpg?imgmax=800)
![Зображення0385 Зображення0385](http://lh5.ggpht.com/-asj1rXRGjYk/Tgw2G_I1X-I/AAAAAAAAALM/ZnnSghc1g4g/Image.jpg?imgmax=800)
я вообще Java программист. А это так, уравнения порешать сходил
ОтветитьУдалитьНаписано супер! Сам как будто побывал на Хакатоне! Большое спасибо!
ОтветитьУдалитьТы вообще-то писал на C#
ОтветитьУдалитьУравнения, уравнения... Так и не понял, а о каких уравнениях шла речь?
ОтветитьУдалитьВ основном о векторных :)
ОтветитьУдалитьНе могу найти ни где информацию о том как в итоге оцениваются проекты? Есть какие-то критерии? Можно ли использовать заранее написанный код?
ОтветитьУдалитьОцениваются просто. После презентации все участники Хакатона голосуют. Голосовать можно за каждый понравившийся проект, кроме своего. Лично я кажется голосовал за 4 или 5 проектов. Считают набранный бал. Выиграл тот, у кого баллов больше. Никто не контроллировал, что вы не используете готовый код. Да и зачем? Хочешь читить, так зачем вообще участвовать? Поменять совесть на сертификат на массаж? :)
ОтветитьУдалитьВообщем, что бы было интересно. А на счет готового кода, я не имел ввиду читерство, а что-то вроде своих библиотек.
ОтветитьУдалитьИменно, чтобы было интересно. И официально про читерство там никто не говорит, и только тебе решать, какой готовый код ты готов использовать. Это ж твой Хакатон, и ты бросаешь вызов себе, а не кому-то другому
ОтветитьУдалить